22 січня 2018

День Соборності України!

У сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: одвічної мрії українців на вільне життя в самостійній соборній незалежній державі. 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель, в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу.

Яскравим проявом єдності, волі українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

Сьогодні, 22-го січня 2018 року, оникіївські учні та вчителі створили свій власний «живий ланцюг», тим самим символізуючи єдність (соборність) українського народу. Окрім того, протягом дня в школі пройшла акція «#Україна_єдина».  Члени учнівського самоврядування разом з волонтерським загоном "Милосердя" організували акцію  «#ми_єдині».…«Народ мій є! Народ мій завжди буде! 
Ніхто не перекреслить мій народ!»

— Володимир Симоненко

Немає коментарів:

Дописати коментар